Advent-Orion

Pavlovy listy Tesalonickým

Jon Paulien rozměry 130×200 mm, 160 stran, brožovaná vazba

Církev ve světle druhého příchodu Ježíše Krista

Biblický komentář k Pavlovým listům do Tesaloniky, který napsal Jon Paulien, přibližuje kontext doby v 1. století n. l., život ve starověkém městě Tesalonika, problémy prvotní církve, ale přináší také exegetické poznámky a souvislosti k biblickým textům.

V prvních třech kapitolách pojednává autor o Pavlově misii v Tesalonice, budování vztahů s lidmi, zakládání a správě sboru. V dalších deseti kapitolách rozebírá postupně biblický text 1. a 2. listu Tesalonickým. Postupně se zabývá pozdravy a díkůvzdáními, povoláním těch, kteří nesou dobrou zprávu o Ježíši, vztahy ve sborech, praktickým prožíváním křesťanství, událostmi před druhým Ježíšovým příchodem, rolí Antikrista a věrností věřících v poslední době.


Jon Paulien vyučoval Nový zákon na Andrewsově univerzitě, od roku 2007 je děkanem teologického semináře na univerzitě v Loma Lindě. Specializuje se na eschatologii v novozákonních knihách.

Cena 198 Kč

Advent-Orion

Roztocká 5
Praha 6 - Sedlec
160 00
Tel.: 605 210 377
E-amil: adventorion[at]adventorion.cz

© 2009 Advent-Orion
Design & Code by Petr Kubík - Strankynet.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on - line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.